10 filmów które warto obejrzeć

Maszerują tysiące mil, szukają siebie i sensu życia, są niewidomi a widzą więcej, przyciąga ich pole magnetyczne, jeżdżą taksówkami, szukają wielkiego piękna, biegną aby wygrywać, bo to ich pasjonuje, bo taki mają talent,  nigdy się nie poddają, smakują Prowansji,  godzą się sami z sobą i z rodziną, PODRÓŻE, dają wiele. Zajrzyjcie do naszego zestawienia filmów, jakie oglądaliśmy w roku 2015.

1.Dzika droga(2014) reż. Jean-Marc Vallée

to ekranizacja bestsellerowej, autobiograficznej książki Cheryl Strayed. Nagrodzona Oscarem Reese Witherspoon (”Spacer po linie”) w roli kobiety, która uświadamia sobie,że jej życie legło w gruzach i wyrusza na samotną wyprawę przez całe Stany Zjednoczone, by odnaleźć siebie i poczucie sensu życia.

2. Bezcenny dar (2006) reż. Michael O. Sajbel

Po śmierci swojego dziadka specjalista od funduszy powierniczych, Jason Stevens, spodziewa się sporego spadku. Zamiast tego dziadek przygotował dla niego krótki kurs przygotowawczy do życia zawarty w 12 zadaniach, które sam nazwał „podarunkami”. Starszy pan wystawia swojego wnuka na wyszukane próby, nakłania do podrózy w głąb siebie i poszukania odpowiedzi na pytanie co tak naprawdę liczy

3. Imagine  (2012) reż. Andrzej Jakimowski

Co słyszysz będąc niewidomym, obejrzyj film a potem zamknij oczy.

4. Interstellar (2014) rez. Christopher Nolan
Historia grupy badaczy, którzy dzięki nowo odkrytemu tunelowi czasoprzestrzennemu pokonują granice do tej pory przekraczające ludzkie możliwości podróżowania w innym wymiarze. Film oparty jest na teorii naukowej opracowanej przez fizyka z Caltech Kipa Thorne’a.

5. Noc na ziemi (1991) reż. Jim Jarmusch

Pięć niezwiązanych ze sobą nowel ukazujących losy pięciu taksówkarzy w pięciu różnych miejscach na Ziemi.

6. Wielkie piękno (2013) reż. Paolo Sorrentino

Historia starzejącego się dziennikarza, który przemierzając ulice Wiecznego Miasta, wspomina swoją pełną namiętności, acz bezpowrotnie utraconą młodość.

7. Rydwany ognia (1981) reż. Hugh Hudson

Prawdziwa historia dwóch brytyjskich lekkoatletów startujących na Igrzyskach Olimpijskich w 1924 r. Jeden z nich biegnie ku chwale Boga, drugi robi to dla sławy.

8. Wesele w Sorrento (2012) reż. Susanne Bier

 to ciepła, optymistyczna opowieść o tym, że na miłość nigdy nie jest za późno

9. Lato w Prowansji (2014) reż. Roselyne Bosch

Mieszkający w Paryżu Lea i Adrian są typowymi nastolatkami – nieco zagubieni, zbuntowani, nierozłączni ze swoimi tabletami i smartfonami. Gdy okazuje się, że małżeństwo ich rodziców wisi na włosku, zostają wysłani z młodszym braciszkiem na południe Francji, do dziadka, którego nie wiedzieli od lat. Paul (Jean Reno) okazuje się dziarskim, choć nieco zrzędliwym starszym panem. Dziadek zafunduje wnukom-mieszczuchom

10. Elizabethtown (2005) reż. Cameron Bruce Crowe

Po druzgocącej klęsce na gruncie zawodowym, Drew Baylor dowiaduje się o śmierci ojca. Wyrusza w podróż.

Zajrzyjcie także do wpisów

10 filmów o marzeniach – link

15 filmów z Francją w tle – link

30 filmów podróżniczych – link