06.04.2016 Toruń Spotkanie pt „Szlakiem francuskich winnic”

Zapraszam na spotkanie w Toruniu 6 kwietnia 2016 o godzinie 19:00 w HANZA CAFE ul. Piekary 28 w czasie którego zabiorę Was w podróż po francuskich winnicach .
Wino jest jednym z najlepszych sposobów na poznanie Francji. Zawiera w sobie przeszłość tego kraju, kulturę, a także historie wielu ludzi, rodzin które od wieków pracują na winnicach. Przez ostatnie trzy lata odwiedzałem winnice znajdujące się w różnych regionach Francji, takich jak Bordeaux, Prowansja, Beaujolais, Alzacja czy Burgundia. Nie były to wyprawy sommeliera ani enologa – tym, czego szukałem, była historia człowieka tworzącego wino, jego pasja, która później odzwierciedlana jest w smaku wina.
Podczas spotkania poznacie historię jednej z najstarszych rodzin w regionie Bordeaux, spotkacie winiarza który nadal używa ręcznej, drewnianej prasy, posłuchacie legend o winie, które płacze, aniołach spijających wino z beczek oraz winorośli, która musi cierpieć, by dać dobre owoce.

Mikołaj Wyrzykowski

One thought on “06.04.2016 Toruń Spotkanie pt „Szlakiem francuskich winnic”

  1. Szkoda, że nie jestem z Torunia, bo na pewno udałabym się na to spotkanie! Podoba mi się także sposób w jaki blog jest pisany 🙂 Prosty język, trafia do odbiorcy od razu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *