„Turysta w Toskanii” o naszej książce

Na blogu www.turystawtoskanii.blogspot.com ukazała się recenzja Aleksandry Seghi naszej książki „Kudłacze w podróży. Włochy na trzy collie”-  ” Kilka tygodni temu poznałam rodzinę Wyrzykowskich. Od razu zapałałam do nich ogromną sympatią, gdyż są oni szaleni tak jak ja. A może jeszcze bardziej! Ich życie to jedna wielka przygoda. By spełnić swoje marzenia ruszają od razu do akcji. I to jest w nich wspaniałe! Przecież większość z nas chciałaby coś zrobić, zrealizować jakiś plan.

Ale na mówieniu się kończy. Marzenia “siedzą” głęboko w szufladzie i czekają, by tak naprawdę nigdy z niej nie wyjść…

Co zrobili Wyrzykowscy? Marzyli o wyprawie do Włoch. Ale nie takiej zwykłej, zorganizowanej przez biuro podróży. Chcieli poczuć wiatr we włosach i dreszczyk emocji! Bez dłuższego zastanawiania się sprzedali samochód osobowy i kupili campera. Co więcej: w szaloną podróż zabrali ze sobą swoich najwierniejszych przyjaciół: trzy owczarki collie (nazwane rudymi smokami).
“Zwykła droga stała si rodzinną przygodą”, inspiracją dla wielu, którzy tak naprawdę chcieliby a nie mają odwagi.
Książka skierowana jest nie tylko do miłośników Włoch, ale i do wszystkich kochających podróże.
Autorzy mają lekkie pióro i wspaniale opisują kolejne etapy ich wyprawy. Rozdziały podzielone są na historie Anny oraz Mikołaja (syna Anny i Wojciecha). Książka napisana jest więc z dwóch punktów widzenia co sprawia, że ma inny, niż zazwyczaj, charakter. Nie brakuje śmiesznych sytuacji, czasem trudnych do uwierzenia. Jedną z nich może być przygoda pana Wojciecha, który wraz z “rudymi smokami” czekał w Wenecji na dalszą część rodziny (która oddaliła się na chwilę do campera). Przechodnie myśleli, że pan Wojciech zarabia na życie pozwalając by fotografować się z jego przepięknymi psami. Do miski z wodą dla spragnionych czworonogów turyści wrzucali pieniążki. Trzy collie “przeplatają” się przez opowieści w całej książce. Bez nich ta włoska podróż wyglądałaby całkiem inaczej.
W “Kudłaczach w podróży” znajdziemy również dużo ciekawych informacji dotyczących podróżowania camperem. Autorzy podają dokładne namiary geograficzne, niezbędne w poruszaniu się. Szczegółowo informują o poszczególnych miejscach postoju. Swoimi opowieściami wręcz zachęcają do takiego stylu podróżowania. Tak jak oni, chciałoby się sprzedać samochód i kupić “domek na kółkach”!
Książkę polecam przede wszystkim tym, którym szarość życia codziennego weszła mocno za skórę. Tym, którzy wpadli w monotonnie, a relaksujące obrazki oglądają tylko na szklanym ekranie. Opowiadania, które znajdziemy w każdym rozdziale to nie wymysł fantazji autorów. To stało się naprawdę! I to również może przytrafić się nam, jeśli tylko, tak jak rodzina Wyrzykowskich, uwierzymy, że marzenia należy i można spełniać. Ahoj przygodo!
autor Aleksandra Seghi
Blog Turysta w Toskanii został patronem medialnym ksiazki.
„Kudłacze w podróży” Anna i Mikolaj Wyrzykowscy, Wydawnictwo Rudy Smok, 2013

logo turysta w toskanii_250