Aby umieć cieszyć się życiem

Jako schorowany osiemdziesięciolatek napisał ” Mimo ograniczeń mego wieku bardzo wysoko cenię sobie życie i UMIEM SIĘ NIM CIESZYĆ” , nasz święty Jan Paweł II.

W każdej podróży dzieją się rzeczy zaplanowane i te nieoczekiwane. Zacytowane słowa,  pochodzą z listu napisanego przez Jana Pawła II do osób w podeszłym wieku z dnia 1 października 1999, które otrzymałam w krakowskiej księgarni, w czasie naszego wyjazdu w góry.

Przypadek. Był wtedy lipiec 2011. Tego dnia każdy, który wszedł do księgarni mógł otrzymać bezpłatnie kalendarz z cytatami Jana Pawła na rok 2011.  Wzięliśmy dwa. Podczas tej podróży odwiedziliśmy miejsca związane z Janem Pawłem II Jasną Górę, Wadowice, Groń Jana Pawła II i Kalwarię Zebrzydowską.

Umieć cieszyć się życiem! Prawdziwe zadanie.

Przygotowując się do naszego projektu „Francja z pasją”, zdaliśmy sobie także sprawę, że to właśnie Lourdes we Francji, było celem ostatniej, 104 pielgrzymki zagranicznej Pana Pawła II w dniach 14-15 sierpnia 2004, na 8 miesięcy przed śmiercią, kiedy mówił do chorych, sam będąc  cierpiący. Ponadto doliczyliśmy się, że to właśnie do dwóch krajów europejskich Jan Paweł  II udawał się najczęściej, do Polski 8 razy i do Francji 7 razy.

w oczekiwaniu na jutrzejszą kanonizację

Miki 028-KWPNasza podróż z 2011 roku, odbyła się także do miejsc związanych z Janem Pawłem II.

Byliście już w tych miejscach ?

Dolina Chochołowska 

Góry na czterech łapach – dzień 11 

Opowieść ciupagą kreślona- dzień 11

Groń Jana Pawła II

Opowieść ciupagą kreślona – dzień 4

Kalwaria Zebrzydowska

Góry na czterech łapach- dzień-3

Opowieść ciupagą kreślona- dzień 3

Jasna Góra, Wadowice

Góry na czterech łapach-  dzień-1

Opowieść ciupagą kreślona- dzień-1

Miki 015-KWPZegar umieszczony na ścianie kościoła w Wadowicach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *