Idę dalej na Camino de Santiago

Zaczęło się od naszego małego Camino, które biegnie przez Toruń – pewnego dnia, jak już wiecie, postanowiłem wreszcie wyruszyć za muszlami, które ciekawiły mnie od jakiegoś czasu. Wyruszyłem więc. Droga jak inne, mogłoby się wydawać. Taka bliska, nasza – czy może być piękna? Jest. Od niej też zaczęła się cała reszta.

Gdy skończyłem podróż moim odcinkiem Camino Polaco, usłyszałem o projekcie „Camino – u korzeni Europy. Tradycja i nowoczesność”*. Wysłałem zgłoszenie, dostałem się. Było to dla mnie naturalne przedłużenie mojej polskiej podróży. Zaprowadzi mnie ona do samej Hiszpanii.

Razem z grupą młodzieży z województwa kujawsko-pomorskiego wyruszamy 15 lipca 2015. Śmiejemy się teraz, że kiedy czasem się spotkamy, podczas pożegnania już mówimy sobie: „Do zobaczenia na szlaku!”

Mikołaj Wyrzykowski

*”Camino – u korzeni Europy. Tradycja i nowoczesność” projekt realizowany przez Fundację „PRO FUTURO THEOLOGIAE” oraz Pracownię Szlaku św. Jakuba przy Wydziale Teologicznym UMK we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Na Camino wyruszamy po okiem ks. dra Tomasza Huzarka, ks. Krystiana Bółkowskiego oraz p. Małgorzaty Wałdowskiej. Nad logistyką czuwają ks. Piotr Roszak i ks. Łukasz Skarżyński.

Camino de SantiagoCamino de Santiago