Małże, krewetki i ślimaki

Po sobocie w połowie słonecznej (wieczorem się zachmurzyło), niedziela jest pochmurna. Wybrałem się do kościoła, potem na targ.  Kupiłem sobie tam obiadek macie zdjęcia , i pojechałem nad morze.

Na plaży było dzisiaj ledwie parę osób, ale w restauracjach i barach troszkę ludzi było. Usiadłem sobie na kamieniach i spożyłem moją potrawę która niestety nie wiem jak się nazywa.  Co do składników – był to ryż chyba z curry, w tym była papryka, kawałki mięsa wierzowego, udko od kurczaka, te małże czarne i no krewetka – smakowało.

P1270130m
Krewetka była z tego najlepsza, tylko nie wiedziałem jak sie do niej dobrać, ale jakoś rozłupałem jej  pancerzyk i dostałem się do mięska koszt tej porcji to 9 euro było tego ponad 700g.

A oto dowód, że zjadłem to wszystko,

P1270133m

Kiedy tutaj padają deszcze widzę jak mieszkańcy, ubrani w kalosze czegoś pod nogami szukają. Przypatruję się. W rękach mają reklamówkę i coś podnoszą z ziemi. Grzyby ? Ja w moim lesie chodzę na grzyby, ale w maju ?

P1270125m

Nie , to nie grzyby to ślimaki!!  Widziałem, jak jeden mężczyzna miał ich aż 1/4 reklamówki. Sporo nazbierał. A jaki był zadowolony, że bedfzie dobre jedzenie. Nie dałem rady zrobić zdjęcia.

P1270127m

Fot. Widok na morze, Saint Cyr-Sur-Mer (FR)

Dziś na rynku widziałem mieli takie ślimaki przyrządzone jakoś. Jak jeszcze dłużej tu pomieszkam , to może się odważę.

P1270124m

 

 

One thought on “Małże, krewetki i ślimaki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *