Obernai. C + M + B 2016

Siedzę na Place du Beffroi w Obernai naprzeciwko Biura Informacji Turystycznej. To dobre miejsce na darmowe połączenie w necie. Tuż nad moją głową dzwonią donośnie dzwony z pobliskiej wieży. Po nieco już opustoszałych ulicach przemykają przechodnie. Na pobliskim centralnym placu trwają przygotowania do fety winnej, będą tańce i lokalne jedzenie z muzyką na żywo.  Na parking tuż za moimi plecami własnie nadjechał traktor, zgrabnie parkując pomiędzy osobówkami, stając się jednocześnie atrakcją turystyczną dla gości z kraju kwitnącej wiśni. Atrakcje.

Obernai

Klikam w necie, co jakiś czas rzucając ukradkowe spojrzenia na przechodniów, zgadując w myśli z jakiego kraju przyjechali wchodzący przez szerokie oszklone wejście do  L’Office de Tourisme OBERNAI.

Obernai

Podnoszę wzrok. Wyżej. Drewniana belka i wypisane kredą  C + M + B 2015 co znaczy „Christus Mansionem Benedicat” – czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom ” / „Chryste błogosław temu domowi”. Przyznam się zdębiałam.

Mam tę skłonność ( lub uzależnienie jak kto woli), aby w każdej najmniejszej miejscowości we Francji szukać Informacji Turystycznej, którą nigdy jeszcze się nie rozczarowałam odkrywając tajemnice regionalne. To dobre miejsce aby odkryć piesze szlaki, zabytki, lokalnych producentów win, serów. ba a nawet dowiedzieć się kiedy w najbliższym kościele będzie Msza Św. niedzielna. To pełna i profesjonalna obsługa.

Byłam w wielu L’Office de Tourisme we Francji, jednak nigdzie nad drzwiami nie widziałam tego znaku, jaki każdego dnia na Święto Trzech Króli kreślę na drzwiach swojego domu. Nie było go ? Nie widziałam? Dzisiaj nadal wspominam tę drewnianą belkę w Obernai.

Jutro w Święto Trzech Króli  na moich drzwiach i w Obernai będzie napis 20 +C + M + B +16.

Obernai

Ania, Francja 2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *