Górzno – dzień 1

Wyrwaliśmy się z karuzeli obowiązków  jadąc do  Górzna, w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w obrębie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, do malowniczo położonej pomiędzy polami i pagórkami posiadłości. Wzięliśmy z siobą 3,5 miesięczną collie, małą Delilah. Nasze marzenia o jeziorze i pływaniu kajakiem w końcu mogły się spełnić. Na terenie parku górznieńsko- lidzbarskiego znajduje się 31 jezior o powierzchni powyżej 1 ha. Jeziora Górzno oraz Młyńskie są jednymi z najpiękniejszych na jego terenie.

 

 

 

Najpierw rozpoczęliśmy od posiłku jedzonego na plaży jeziora Górzno w Karczmie Młyn. Świetne miejsce.. Stoliki poustawiana prawie w jeziorze, piasek pod nogami i szum jeziora.

 

Oczekując na posiłek można usiąść nad jeziorem i podziwiać jezioro i błękit nieba.

 

 

 

 

Po posiłku naszą przygodę zaczęliśmy od rynnowego jeziora Młyńskiego o powierzchni 25,9 ha i głębokości maksymalnej 5,8 m, którego maksymalna długość wynosi 890 m, a szerokość 395 m. Tuż obok niego znajduje się wzgórze Bocieniec ( 30m) znajduje się Ośrodek Edukacji Ekologicznej wraz z wypożyczalnią kajaków, łódek i rowerów wodnych. Po wypożyczenie trzeba wspiąć się na górkę, ale uwaga sprzęt wodny czeka przy jeziorze, całe szczęście!

 

 Jezioro Młyńskie to jezioro z liliami wodnymi głównie grążelem żółtym, przez które przedzieraliśmy się płynąć kajakiem, wrażenie niezapomniane. Udało nam się także spotkać perkozy dwuczube oraz kaczki krzyżówki i łyski, które obsiadają całymi rodzinami   szuwary na brzegach jeziora.

Jeśli wszyscy mają pływać kajakiem to wszyscy, collie także. Dzisiejsze kajaki to była przygoda. Zobaczcie jak nam szło.

 

 

 

Środek transportu:samochód osobowy

Załoga: Ania, Wojtek , Mikołaj i collie: DELILAH Grenwood FCI,

Termin 27-29.06.2011 Górzno, Polska

[nggallery id=19]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *