Malowana słowami pasja życia

W filmie „Painted with words” Malowane słowami ( 2010 rez. Andrew Hutton)  słyszmy stale słowa malarza znane na podstawie jego listów. Zdania różne., jak choćby -” Nie zamierzam się oszczędzać. Jestem gotów na komplikacje i nerwy. Obojętne czy będę żył długo czy krótko. Czuję, że moim obowiązkiem czy powinnością wobec świata, jako że 30 lat chodziłem po ziemi, jest odwzajemnienie się obrazami czy rysunkami.”Vincent van Gogh

Odwzajemnianie się obrazami czy rysunkami dobrze mu wychodziło. Jeśli nie oglądaliście jeszcze tego filmu , polecamy!

„Painted with words” Malowane słowami ( 2010 rez. Andrew Hutton) Wielka Brytania, w roli van Gogha Benedict Cumberbatch. Ten film to biografia Vincenta Van Gogha oparta na listach, które znany malarz pisał do swojego młodszego brata, Theo.

DSC_0801-1

Nam było za mało i w swoją podróż w świat van Gogha zabraliśmy także film ” Pasja życia” ( 1956) Reżyseria: Vincente Minnelli, George Cukor,  film biograficzny o życiu Vincenta van Gogha, nakręcony na podstawie książki Irvinga Stone’a w adaptacji Normana Corwina. W roli głównej zagrał Kirk Douglas jak van Gogh, zas Anthony Quinn jako Paul Gaugin.

 

DSC_0806-1” Pasja życia” ( 1956) Reżyseria: Vincente Minnelli, George Cukor,  film biograficzny o życiu Vincenta van Gogha, nakręcony na podstawie książki Irvinga Stone’a w adaptacji Normana Corwina.

Na blogu pisaliśmy już miejscach związanych z Vincentem Van Gogh

St. Remy-de-Provence. Saint Paul de Mausole- link

St. Remy-de-Provence (F) Potrójny parking- link

Arles- Zachód słońca nad Rodanem- link

Arles- Z bagietką na spacer- link

Arles- Być w obrazie van Gogha- link

Arles- Uliczkami Arles- link

Arles (F) Parking pod dwoma lwami collie- link